☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy
Herb Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy

Sobota 26.09.2020

zaawansowane

Dział Pomocy Instytucjonalnej przy MOPS

Informacja na temat funkcjonowania placówki

 Dzienny Dom Pomocy w Nidzicy funkcjonuje w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy. Dom funkcjonuje od 19.09.1997 r. Jest placówką o charakterze półstacjonarnym. Głównym zadaniem jest organizowanie wszelkiego rodzaju usług na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych, chorych, samotnych w celu zaspokajania ich różnorodnych potrzeb poprzez wspieranie, aktywizowanie oraz integrację z lokalnym środowiskiem.  Dla większości Dom pozwala zapomnieć o samotności i pokonać trudności związane z życiem codziennym. Dom czynnie uczestniczy w życiu miasta, organizuje spotkania integracyjne, zapewnia swoim uczestnikom zajęcia kulturalno-rekreacyjne, organizuje imprezy okolicznościowe, wycieczki, pikniki, potańcówki, urodziny pensjonariuszy. W Dziennym Domu Pomocy w Nidzicy w bieżącym roku organizowane są warsztaty kulinarne, artystyczne, czynna jest pracownia krawiecka. Ponadto w każdy poniedziałek prowadzone są zajęcia muzyczne, gdzie członkowie zespołu „Wiosenny Kwiat” przygotowują repertuar na imprezy okolicznościowe.

Dzienny Dom Pomocy w Nidzicy ściśle współpracuje z innymi instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi. W ramach współpracy międzypokoleniowej organizujemy wspólne spotkania i imprezy. Z dziećmi i ich rodzicami aktywnie uczestniczymy w organizowaniu Dni Rodziny i Dni Nidzicy. Ponadto, realizujemy usługi obiadowe. Nasz Dom zapewnia swoim podopiecznym jeden posiłek w formie pełnego obiadu. 

Koszt obiadu w  Dziennym Domu  stanowi kwota od 4,50 zł do 8,18 zł (odpłatność ustalona na podstawie wywiadu środowiskowego)

Wytworzył:
Klaudia Rzepczyńska
Udostępnił:
Paweł Żelazny
(2011-01-21 14:36:47)
Ostatnio zmodyfikował:
Paweł Żelazny
(2019-07-22 11:02:38)
 
 
ilość odwiedzin: 1214719

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X